Линия Арпада

Дев'ятий музей у Колочаві «Лінія Арпада»

     Одним з найбільш привабливих об’єктів в Колочаві є історико - військовий  музей «Лінія Арпада». Тут Ви побачите унікальне зібрання військового обладнання часів Другої світової війни та побуваєте у справжніх бункерах. На сьогоднішній день відтворено 4 бункери із 34-х, в яких знаходятся понад дві тисячі експонатів. Всі експонати є автентичними.

     Угорщина почала будувати оборонну лінію у 1940 році для захисту від наступаючих радянських військ. Природний рельєф Карпат дозволяв будувати такі військові укріплення, з яких артилерійським вогнем можна було зупинити рух противника. З цією метою у Колочаві побудували близько тридцяти залізобетонних бункерів. Від вогневих точок до бункерів тягнулись укріплені земляні траншеї. В них були прокладені лінії телефонного зв’язку, вогневі точки обладнали автоматичною стрілецькою зброєю, мінометами, гранатами і легкими протитанковими гарматами.

     Річка Теребля у декількох місцях була перегороджена кількома рядами бетонних пірамід.

     У колочавському музеї «Лінія Арпада» Ви детально ознайомитеся з історією Другої світової війни на Закарпатті. Реставратори Лінії Арпада зібрали кілька тисяч військових експонатів в музейному комплексі. 

     Перший бункер музею називається командний. Всередині все  розташовано так, як було колись. Кулемет, автомати і рушниці, патронташ та гранати, каски та пристрій дальнього бачення, вогнемет і вогнегасник, силовий кабель і десятки інших пристосувань для війни. Все це  — оригінальні зразки.

     Поряд стоїть оборонний бункер.

     За кілька десятків метрів звідси у бетонних оковах розташований бункер-шпиталь. Ліжка у три яруси, комплекти медобладнання, запахи ліків і препаратів, брому та йоду. Перебувати довго тут не можна, однак надати допомогу пораненому та підготувати його до евакуації — цілком можливо.

     Пройшовши сотню метрів вбік, ви потрапите в обитель кашоварів — котлопункт. У цьому бункері увагу привертає похідна пузата кухня-шпор, якою користувалися в угорській армії. Тут же встановлено довгий стіл, а на ньому — тарілки та ложки з нержавійки, горнята з міді. По обидва боки від нього — лавки. Провіант зберігається в мішках, на яких стоїть дата — 1942 рік.

     До складу музею «Лінія Арпада» входить найдовша в Європі відреставрована сто метрова оборонна лінія.

 

Інформаційна довідка:

Музей працює кожного дня, без перерв та вихідних з 08:00 до 18:00 виключно за попереднім замовленням.

Ящо Ви бажаєте відвідати цей музей, попередньо домовтесь про екскурсію, звертнувшись до нашої екскурсійної служби >>

Музей «Лінія Арпада» знаходитсься недалеко від музею «Воїнам - інтернаціоналістам», тому, при бажанні, у Вас буде можливість відвідати одразу два музеї.

На відвідання музею «Лінія Арпада» треба запланувати що найменше дві години.

Також, туристи, які відвідують цей музей, замовляють катання на БРДМ та польовий обід у лісі, поряд з бункером, з справжньої військової польової кухні.

Якщо, крім відвідання музеїв, Вас також цікавлять додаткові послуги, такі, як організація обіду, катання на БРДМ, театралізовані дійства, навчання у школі вівчарства та інші, звертайтесь до філії туристичного оператора  «Ажіо-Тур» у Колочаві >>